Acuvue Oasys For Astigmatism lensler, HYDRACLEAR Plus3 Teknolojisi sayesinde kontak lenslerin pürüzsüz ve nemli tutması sebebi ile gözünüzde lens yokmuş gibi hissetmenizi sağlar. Ayrıca HYDRACLEAR Plus özelliği lenslerin göz kapağının sürtünme katsayısının çok daha düşük olmasına yardımcı olur, böylelikle gözlerinizde kontak lense bağlı oluşabilecek komplikasyon ihtimalini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Sabit görüş - Diğer özelliklerinden biri de gece araba kullanmak ve uzun süre bilgisayar kullanmak gibi zor ortamlarda net ve sabit görüşü konfor ile bir araya getirecek şekilde tasarlanmıştır. Oasys Toric kontak lensler, aynı zamanda gece gözde kalma özelliğine sahiptir. Acuvue Oasys For Astigmatism lensler, Senafilcon A olarak adlandırılan ve Silikon Hidrojel malzemelerden üretilen, yüksek oksijen geçirgenliğine sahip olmaları kullanıcılara en az hissedebilme, nefes alabilen berrak gözler, keskin görüş ve rahat kullanım sağlamaktadır. Daha az kuruluk - Klimalı ve bilgisayar ortamlarında UVA ve UVB zararlı ışınlardan koruma özelliği sayesinde gözlerinizi daha az kırpacak ve daha az kuruluk hissetmenize yardımcı olacaktır. Oasys torik lenslerle uyuyabilir, doktorunuzun önerisiyle 1 hafta boyunca bile hiç çıkartmadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Astigmatlı hassas gözler için ideal lenslerdir.

ACUVUE® for ASTIGMATISM Marka Kontakt Lensler Günlük Kullanım ve gözleri sağlıklı ve astigmatizması olan kişilerde (miyopi) uzağı görememe ve hipermetropinin (yakını görememe) optik olarak düzeltimine yöneliktir. ACUVUE OASYS® for ASTIGMATISM with HYDRACLEAR® PLUS Marka Kontakt Lensler de Günlük Kullanım veya Uzatılmış Kullanım için endikedir. Yapışan (hareket etmeyen) lensler için yapılması gerekenler Eğer lens gözünüze yapışırsa, Göz Hastalıkları Uzmanınız kayganlaştırıcı veya ıslatıcı bir solüsyon reçete edebilir. Böylelikle lensleriniz takılıyken de daha rahat hissedebilmek için lenslerinizi nemlendirebilirsiniz. Gözünüze sadece birkaç damla damlatın ve lensleriniz rahatça hareket etmeye başlayana kadar bekleyin. Bu sorununuzu çözmezse, HEMEN Göz Hastalıkları Uzmanınıza danışın. Kurumuş (dehidrate) lensler için yapılması gerekenler Eğer ACUVUE® Marka Kontakt Lensler gözünüzden çıktıktan sonra uzun bir süre havayla temas ederse yüzeyleri kurur ve giderek kırılgan hale gelir. Bu durumda lensi atın ve yeni bir tane takın.  Temizleme Düzeni Lenslerin kullanıma hazırlanması Doğru bir lens bakımının ilk ve en önemli koşulu temizliktir. Lenslerinize dokunmadan önce, iyi bir temizlik alışkanlığına sahip olun.

- Lenslerinize dokunmadan önce daima ellerinizi yumuşak bir sabun ile yıkayın, iyice durulayın ve tüy bırakmayan bir havluyla kurulayın.

- Lenslerinizi elinize almadan önce yağlı kozmetikler, kuru kremli sabunlar, losyonlar veya kremler kullanmayın. En doğrusu makyaj yapmadan önce lenslerinizi takmaktır.

- Saç spreyi ve diğer aerosolleri kullanırken gözlerinizi kapatın

- Lenslerinizin doğru bir şekilde elinize alınması, takılması, çıkartılması ve kullanımı konusunda bu kitapçıktaki talimatlara ve Göz Hastalıkları Uzmanınızın önerilerine daima uyunuz.

- Asla lenslerinizi önerilenden daha uzun süreli olarak kullanmayınız.

Lenslerinizin bakımı Lenslerinizi uzun süreli ve konforlu bir şekilde kullanmaya devam edebilmeniz için Göz Hastalıkları Uzmanınızın talimatlarına uymanız önemlidir. Eğer lenslerinizi çıkarttıktan sonra yeniden takmayı planlıyorsanız, temizleme, durulama, dezenfekte etme ve saklama ile ilgili talimatları dikkatlice okumanız gerekir. Doğru bir lens bakım yöntemi uygulamazsanız, “Uyarılar – Kontakt lens kullanımı ile ilgili bilmeniz gerekenler” bölümünde açıklanmış olan ciddi göz sorunları gelişebilir. Temizleme ve durulama, mukus, salgılar ve kullanım sırasında lens üzerinde birikebilecek depozitlerin uzaklaştırılması için gereklidir. Bu işlemi gözünüzden lensi çıkarttıktan hemen sonra ve dezenfeksiyondan önce yapmanız gerekir. Zararlı mikroplar ancak temizleme, durulama ve dezenfeksiyon ile uzaklaştırılabilirler. Lensleri yeterince dezenfekte edebilmek için, çok amaçlı lens bakım solüsyonunun etiketinde önerilen lens ovalama ve durulama sürelerine uygun olarak ovalayın ve durulayın.